Pagina initiala.Participanti.Realizari.Intalniri.Valorizare.Forum.Galerie Foto.

Reuniunea de diseminare si valorizare a Proiectelor Comenius

În 9 iunie 2009 a avut loc un parteneriat scolar organizat si realizat de prof. Cretu Georgeta, coordonatorul proiectului Comenius ”Valori europene pe scenã”si prof. Rãus Simona membrã în echipa de proiect din Colegiul Tehnic”Gheorghe Asachi” Botosani împreunâ cu prof. Ana Gabriela Tanasa,coordonatorul proiectului ”Dezvoltarea unei scoli formative prin educatie europeanã calitativã”, din Grupul Scolar Industrial ”Elie Radu” Botosani .

Alãturi de profesorii lor a participat câte un grup de 15 de elevi, membri în echipele de proiect din scolile mentionate.

Fiecare echipã a prezentat câte un produs final realizat în cadrul proiectului.

Colegiul Tehnic „ Gheorghe Asachi” a prezentat prelucrarea dupã piesa de teatru scrisã de Matei Visniec “Bine, mamã,da’ãstia povestesc în actu’doi ce se-ntâmplã-n actu’-ntâi”

iar echipa Grupului Scolar Industrial „ Elie Radu” a prezentat o paradã de modã cu haine formale din tãrile partenere în proiectul lor si anume Turcia, Lituania si România.

A avut loc si o masã rotundã la care elevii partcipanti s-au cunoscut si si-au prezentat experientele trãite ca membri ai echipelor de proiect.

La final elevii au primit diplome de participare la reuniunea de diseminare si valorizare, au fãcut fotografii si au schimbat adrese pentru a putea comunica si în viitor.

Romana.
English.